Odszkodowanie za błąd lekarski (medyczny)

Sprawy o odszkodowanie za błąd lekarski to jedno z najbardziej skomplikowanych zagadnień prawnych. Prowadzenie spraw z zakresu prawa medycznego wymaga szerokiej wiedzy - zarówno prawniczej, jak i medycznej. Dlatego proponujemy współpracę z nami - dzięki nam możecie Państwo liczyć na wsparcie doświadczonych w prawie medycznym prawników, których praca jest dodatkowo nadzorowana przez lekarza.

Kiedy pacjentowi należy się odszkodowanie?

Jeżeli w trakcie leczenia (hospitalizacji, zabiegu operacyjnego) doszło do zaniedbania albo popełnienia błędu przez personel medyczny, przez co wyrządzono pacjentowi szkodę, może on domagać się odszkodowania od szpitala lub innego podmiotu udzielającego świadczeń zdrowotnych (np. przychodni lub lekarza przyjmującego pacjentów w prywatnym gabinecie). Podstawą do występowania przeciwko szpitalowi jest także nieprzyjęcie pacjenta, jeżeli w wyniku nieprzyjęcia pacjent poniósł szkodę. Odszkodowania może również żądać najbliższa rodzina pacjenta, który zmarł w wyniku popełnienia błędu lub zaniedbania medycznego.

Jakie wysokie odszkodowanie należy się za błąd medyczny?

Odszkodowanie za błąd lekarski (medyczny) powinno być obliczane indywidualnie w każdej sprawie, w zależności od tego, jak poważne konsekwencje finansowe i zdrowotne poniósł pacjent w związku z zaniedbaniem. Na to, co potocznie nazywamy "odszkodowaniem" w rzeczywistości składać się mogą trzy rodzaje świadczeń: odszkodowanie, zadośćuczynienie pieniężne oraz renta.

» Zobacz więcej: Wysokość odszkodowania za błąd lekarski.

Dlaczego warto współpracować z Firmą Prawniczą SNS?

Sprawy z zakresu prawa medycznego są skomplikowane, zarówno pod względem prawnym, jak i medycznym. Pozycja poszkodowanego pacjenta w negocjacjach z podmiotem odpowiedzialnym za szkodę (np. szpitalem) i jego ubezpieczycielem jest trudna. Sprawy odszkodowawcze często kończą się wieloletnimi procesami sądowymi, których prowadzenie wymaga dużej wiedzy prawniczej i medycznej. Dlatego warto powierzyć prowadzenie sprawy o odszkodowanie za błąd medyczny Firmie Prawniczej SNS.

Jeżeli jeszcze nie są Państwo zdecydowani na współpracę z nami, zachęcamy do wzięcia pod uwagę następujących kwestii:

Koszty dochodzenia odszkodowania

Kwestia kosztów dochodzenia roszczeń przez poszkodowanych pacjentów to jedna z najczęściej poruszanych przez naszych Klientów spraw już podczas pierwszej rozmowy. Rozumiemy, że często ważniejsze dla Państwa jest przeznaczenie pieniędzy na leczenie niż na dochodzenie odszkodowania. Dlatego staramy się zminimalizować ponoszone przez Państwa koszty. Przede wszystkim, większość spraw podejmujemy się prowadzić bez ryzyka finansowego dla Klienta - nasze wynagrodzenie stanowi prowizję o wypłaconej Państwu kwoty odszkodowania. Dokładamy także wszelkich starań, aby nasi Klienci ponosili jak najmniejsze koszty sądowe. Są one niezależne od nas, ale z chęcią pomożemy Państwu w przygotowaniu wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych przed złożeniem pozwu w Państwa sprawie. Więcej informacji o kosztach dochodzenia odszkodowania za błąd medyczny znajdą Państwo w artykule Koszty dochodzenia odszkodowania za błąd medyczny.

Etapy dochodzenia odszkodowania za błąd medyczny

Dochodzenie roszczeń w związku ze szkodami medycznymi składa się zwykle z kilku etapów. W ramach współpracy proponujemy Państwu doradztwo prawne na każdym z nich.

» Zobacz więcej: Etapy dochodzenia odszkodowań za błędy medyczne.

Błędy medyczne - częste przypadki

Zachęcamy przedstawienia nam Państwa sprawy - kontakt z nami.